Usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych

2 sierpnia, 2021 Wyłączono przez Admin

Blizny potrądzikowe to zmora wielu osób, które w młodości borykały się z wypryskami na twarzy. Leczenie blizn po trądziku samodzielnie jest niestety nieefektywne, ale na pomoc przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Usuwanie blizn jest bardzo często wykonywanym zabiegiem, a wykonanie odpowiedniej ilości serii pozwala raz na zawsze pozbyć się problemu.

Jak usunąć blizny potrądzikowe?

Z bliznami i przebarwieniami po trądziku borykają się nie tylko młode osoby. Często dorośli mają ten problem, jako pamiątkę po młodzieńczych dolegliwościach skórnych, ponieważ blizny nie znikają samoistnie. Aby się ich pozbyć należy odwiedzić salon medycyny estetycznej, gdzie pod okiem specjalisty dobiera się odpowiednie metody usuwania blizn. Jednak im szybciej pacjent podejmuje decyzję o leczeniu tym większe szanse na lepsze rezultaty. Długoletnie blizny wymagają wytrwałości i cierpliwości w leczeniu, które obejmuje kilka zabiegów. Blizny potrądzikowe zlokalizowne są zazwyczaj na twarzy, jednak często występują również na plecach, obejmując duże obszary skóry. Taki problem obniża samoocenę i stanowi źródło kompleksów u wielu osób.

Salony medycyny estetycznej oferują kilka sposobów usuwania blizn potrądzikowych. Najskuteczniejszą metodą jest dermapen oraz laser frakcyjny. Czasem stosuje się także kwas hialuronowy. Skóra dotknięta bliznami potrądzikowymi ma charakterystyczną budowę – naprzemienne wgłębienia i wybrzuszenia trudno ukryć pod makijażem. Dlatego medycyna estetyczna oferuje kilka rozwiązań.

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny to najbardziej efektywna metoda pozbycia się blizn potrądzikowych. Leczenie obejmuje zazwyczaj kilka serii zabiegów, zwykle od 3 do 5 w odstępach kilku tygodni. Laser dociera do głębokich warstw skóry pobudzając komórki do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu rozpoczynają się procesy regeneracyjne.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest metodą, dzięki której można osiągnąć widoczne spłycenie blizn i wygładzenie twarzy. Polega na wstrzyknięciu pod skórę substancji leczniczej, która pobudza skórę do odnowy. Preparat w swoim składzie zawiera m.in. kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, peptydy, witaminy i aminokwasy. Taki koktajl mobilizuje tkanki do odbudowy, co skutkuje wypełnianiem się wgłębień w skórze. Dobre metody daje również wykorzystanie osocza bogatopłytkowego. Jest to bardzo bezpieczny sposób, ponieważ wykorzystuje się w nim własną krew pacjenta. Taki zabieg stymuluje podziały komórkowe i tworzenie się nowych, zdrowych tkanek.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polega na wprowadzaniu cienkich igieł pod skórę, gdzie w dalszej kolejności wysyła się impuls elektryczny o wysokiej częstotliwości. Ta metoda łączy w sobie efekt dermapenu (czyli licznych drobnych nakłuć) oraz lasera, dającego rezultat podgrzania skóry. Takie połączenie skutkuje spłyceniem blizn, ujędrnieniem, uelastycznieniem oraz mobilizacją skóry do odnowy.

Karboksyterapia

Jest to metoda wykorzystująca działanie medycznego dwutlenku węgla, który jest substancją bezpieczną i znaną dla organizmu. Zabieg z jego użyciem polega na aplikacji gazu w uszkodzoną tkankę metodą mezoterapii mikroigłowej. Gaz pobudza tkanki do regeneracji, powoduje lepsze odżywienie skóry i poprawę przepływu krwi w naczyniach włosowatych. To z kolei skutkuje zwiększeniem produkcji włókien kolagenowych, owocując napiętą i jędrną skórą.

Przeciwwskazania do zabiegów

Decydując się na zabieg usuwania blizn potrądzikowych należy mieć pewnosć, że wszystko przebiegnie w bezpieczny sposób. Przeciwwskazaniem do terapii jest stosowanie miejscowych antybiotyków lub środków fotouczulających. Przed zabiegiem nie należy się opalać ani korzystać z solarium. Z zabiegu nie powinny korzystać osoby chorujące na przewlekłe choroby skóry, jak np. atopowe zapalenie, oraz osoby cierpiące na nowotwory. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, w którym zbiera najważniejsze informacje na jego temat, wykluczając tym samym możliwość wystąpienia skutków ubocznych.