Skuteczne usuwanie blizn

Skuteczne usuwanie blizn

2 sierpnia, 2021 Wyłączono przez Admin

Blizny to uciążliwy problem, który spędza sen z powiek wielu osobom. Trudne do pozbycia się blizny są szczególnie obciążające, kiedy występują na twarzy. Często są źródłem kompleksów, zwłaszcza u młodych ludzi, u których blizny są pozostałością po trądziku. Niektóre urazy i zabiegi również skutkują pojawieniem się trwałych śladów. Rozwiązaniem tego problemu może być laserowe usuwanie blizn.

Jak działa laserowe usuwanie blizn?

Medycyna estetyczna pozwala na skuteczną walkę z wieloma schorzeniami skóry. Pomocna jest również w usuwaniu blizn, zarówno nowo powstałych, jak i wieloletnich. Do tego celu wykorzystuje się urządzenie zwane laserem frakcyjnym, którego inne zastosowania to także usuwanie zmarszczek, rozstępów czy też korekcja opadających powiek. Zabieg polega na precyzyjnym ukierunkowaniu wiązki światła na bliznę. Światło przedostaje się do skóry właściwej powodując tam mikrouszkodzenia. W następstwie tego zjawiska dochodzi do pobudzenia naturalnych mechanizmów odnowy skóry, dzięki czemu następuje wzmożona produkcja kolagenu, odpowiedzialnego za prawidłowy wygląd skóry. W przypadku leczenia blizn zaleca się zastosowanie serii kilku zabiegów w celu osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu laserowego usuwania blizn, skóra wokół niej może być zaczerwieniona i opuchnięta. U niektórych pojawia się również drobna wysypka, która samoistnie znika w ciągu kilku dni. Aby prawidłowo wspomóc regenerację skóry wystarczy stosowanie łagodnych kremów nawilżających, przestrzeganie zdrowej diety oraz picie dużych ilości wody, co zapewni skórze właściwy poziom nawilżenia, niezbędny do prawidłowego przebiegu odnowy naskórka. Należy bezwzględnie unikać słońca i solarium, ponieważ blizna potraktowana laserem jest niezwykle wrażliwa. Nieprzestrzeganie tej zasady może skutkować pojawieniem się stałych przebarwień. Dlatego najbezpieczniej jest decydować się na taki zabieg jesienią lub zimą, kiedy słońce jest dużo słabsze. Konieczne jest także stosowanie kremów z wysokim filtrem UV. Zaleca się także rezygnację z wykonywania wszelkich peelingów lub też używania kosmetyków na bazie kwasów. Skóra potrzebuje od 4 do 6 tygodni, aby całkowicie się zregenerować. Ostateczny czas leczenia zależy jednak od głębokości i wielkości blizny, a także indywidualnych predyspozycji pacjenta do regeneracji skóry.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania blizn

Jak się okazuje nie każdy może poddać się zabiegowi usuwania blizn przy użyciu lasera. Na pewno kobiety w ciąży powinny odłożyć takie decyzje na później. Przeciwwskazaniem jest też przyjmowanie silnych leków, takich jak antybiotyki, sterydy, leki przeciwzakrzepowe lub inne środki, mogące wpływać na efekty zabiegu. Nie można wykonywać go również u osób chorujących na nowotwory albo też poważne schorzenia skóry, takie jak atopowe zapalenie skóry, egzemy, alergie czy łuszczyca. Odradza się też zabieg osobom silnie opalonym z uwagi na podrażnienie naskórka. Osoby ze skłonnością do występowania przebarwień, silnych reakcji uczuleniowych, blizn zanikowych lub przerostowych powinny wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia u nich skutków ubocznych. Jednak przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad, w którym zbiera najważniejsze informacje i ostatecznie decyduje o możliwości wykonania usuwania blizny lub też nie.

Usuwanie blizn laserem – cena

Koszt wykonania jednego zabiegu usuwania blizny laserem waha się w granicach od 200 do 300 zł. Ostateczna cena zależy jednak od urządzenia, jakim będzie wykonywany zabieg, od wielkości i głębokości blizny, a także od konkretnego salonu oferującego usługę. Należy pamiętać, że najlepsze efekty daje kilkukrotne powtórzenie zabiegu, dlatego ostateczna cena za całość terapii będzie wyższa. Warto zwracać uwagę na różne promocje i pakiety, dzięki którym można wykonać kilka sesji w niższej cenie.

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym to skuteczna metoda pozbycia się uciążliwego problemu. Pacjent ma szansę odzyskać zdrowy wygląd skóry i zapomnieć na zawsze o nieestetycznym śladzie na ciele.