Laserowe usuwanie owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia

2 sierpnia, 2021 Wyłączone przez Admin

Tradycyjne metody usuwania owłosienia są szybkie i tanie. Mają jednak dużo wad, takich jak np. wrastanie włosków, krótki efekt, ryzyko przebarwień, podrażnień skóry i reakcji alergicznych. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na usuwanie owłosienia za pomocą laseru, który stanowi świetną alternatywę dla klasycznych metod depilacji. Laserowa depilacja zyskuje na popularności, ułatwiając życie wielu osobom.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Laserowe usuwanie owłosienia wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia emitującego wiązkę światła, które dociera do barwnika mieszka włosowego i niszczy go. Powoduje to, że cebulka włosowa przestaje produkować nowe włosy, co w efekcie pozwala na uzyskanie gładkiej skóry na długi czas. Na laser reagują jedynie te włosy, które są już w fazie wzrostu, dlatego dla osiągnięcia zadowalających efektów zabieg powinien być wykonany minimum dwa, trzy razy w okresie miesiąca. Wówczas włoski, będące początkowo w fazie zaniku lub spoczynku, przejdą w tym czasie w fazę wzrostu, tym samym poddając się działaniu lasera przy kolejnym zabiegu.

Laserowe usuwanie owłosienia – czy to boli?

Salony kosmetyczne posiadają różnorodne lasery, które mogą wykazywać się innym działaniem. W zależności od rodzaju urządzenia dyskomfort podczas zabiegu może być wyższy lub niższy. Jednak zdecydowanie większe znaczenie ma tutaj rodzaj włosów pacjenta – im ciemniejsze, mocniejsze i grubsze owłosienie tym bardziej odczuwalne mogą być wiązki lasera. Każda osoba ma również inny próg bólu – niektórzy określają doznania w trakcie zabiegu jako ukłucie komara, inni porównują wrażenia do depilacji standardowym depilatorem. Niektóre salony oferują różnorodne metody obniżające ból, jak np. systemy chłodzące, niwelujące dyskomfort nawet w stu procentach.

Jaki jest efekt?

Dla uzyskania najlepszych i najbardziej trwałych efektów zaleca się wykonanie około 4-8 zabiegów w odstępach kilku tygodni. Wszystko jednak zależy od rodzaju owłosienia, a także miejsca, w jakim się znajduje. Depilacja nóg będzie wymagała innego podejścia niż np. depilacja wąsika. Po zakończeniu serii zabiegów skóra będzie gładka, wolna od przebarwień, krost, podrażnień i wrastających włosków na długi czas. Przyjmuje się, że najlepsze efekty osiągają właścicielki włosów grubych, w ciemnym kolorze. Nie można jednakże stwierdzić ostatecznie, że u każdej pacjentki efekty będą takie same. Przyjmuje się, że owłosienie może zniknąć nawet w 95% przy regularnym powtarzaniu zabiegu.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, skóra w miejscu przykładania lasera może być lekko zaczerwieniona. Nie należy wówczas korzystać z solarium, sauny i gorących kąpieli, a także z peelingów. Pacjenci muszą również unikać słońca, a przed wyjściem z domu nakładać kremy z filtrem. Aby zniwelować podrażnienie wystarczy używać kremów łagodzących, np. z zawartością pantenolu lub alantoiny. Jednakże zaczerwienienie znika samoistnie po kilku dniach.

Przeciwwskazania

Przed każdym zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem i ostatecznie decyduje o możliwości wykonania zabiegu. Do przeciwwskazań należy m.in ciąża, świeża opalenizna, epilepsja, przyjmowanie leków i ziół fotouczulających, terapia retinoidami, infekcje skórne, łuszczyca i bielactwo.

Laserowe usuwanie włosów to świetne rozwiązanie dla kobiet, które mają dość codziennego używania maszynek i depilatorów, pozostawiających nieestetyczne ślady, podrażnienia, wysypki czy nawet rany. Seria zabiegów usuwania włosków laserem pozwala na osiągnięcie idealnie gładkiego ciała, którym można cieszyć się przez bardzo długi czas. To nie tylko kwestia estetyczna, ale także duży komfort i wygoda, ponieważ nie musimy więcej przejmować się zbędnym owłosieniem, a ciało jest zawsze gotowe na odsłonięcie, co szczególnie przydaje się latem. Kobiety, które zmagają się z wąsikiem lub niechcianymi włoskami w nietypowych miejscach również mogą poprawić jakość swojego życia właśnie dzięki zabiegom usuwania owłosienia z użyciem lasera.