Czym jest mezoterapia igłowa?

Czym jest mezoterapia igłowa?

2 sierpnia, 2021 Wyłączono przez Admin

Mezoterapia igłowa to jeden z bardziej znanych zabiegów wykonywanych w ramach medycyny estetycznej. Korzystają z niego tysiące pacjentów. Zabieg polega na miejscowym podawaniu pod skórę substancji o szerokim spektrum działania, takich jak kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy i mikroelementy. Stosuje się go w celu napięcia skóry na twarzy i szyi, a także w celu redukcji cellulitu. Sprawdza się również w innych partiach ciała.

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa skutkuje ogólną rewitalizacją skóry i jej szybszym gojeniem się, wspomagając procesy odnowy naskórka. Dobór preparatu dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta, zgodnie z jego oczekiwaniami. Zabiegi z wykorzystaniem tej metody mogą być kluczowe w walce z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, przebarwień skóry lub rozstępów. Pomoże również w przypadku leczeniu chorób związanych z wypadaniem włosów. Blizny potrądzikowe i rozstępy także świetnie poddają się działaniu mezoterapii. Wiele kobiet korzysta z niej w celu przeciwdziałania starzenia się skóry.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, ten również rozpoczyna się od krótkiego wywiadu lekarskiego, w którym specjalista gromadzi informacje na temat pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań. Po zakwalifikowaniu do zabiegu, dobiera się odpowiednie substancje czynne pod kątem danego problemu, a następnie wprowadza się je za pomocą igły pod skórę. W razie konieczności pacjent może otrzymać znieczulenie w formie kremu. Zabieg powinien być wykonywany precyzyjnie i dokładnie przy użyciu specjalnej igły lub pistoletu. Nakłucia sięgają głębokości nawet do 4 mm. W trakcie występuje niewielkie krwawienie, a po zakończeniu zabiegu mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia, które znikają w niedługim czasie. W zależności od problemu, mezoterapię igłową można stosować właściwie na wszystkich partiach ciała. Poza twarzą i szyją, wykonuje się ją także na skórze głowy, ramionach, dłoniach czy udach.

Efekty mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa daje przede wszystkim efekt liftingu, szybkiej poprawy elastyczności i jędrności skóry oraz odmłodzenia. Pomaga również w modelowaniu twarzy, zmniejsza zmarszczki, usuwa cellulit, a także redukuje wydzielanie sebum. Nawilża, uzupełnia niedobory witamin i minerałów, wspiera mikrokrążenie, pobudza produkcję kolagenu, poprawia napięcie skóry. Aby uzyskać jak najbardziej zadowalające efekty, poleca się wykonywanie serii 3-6 zabiegów, które wykonuje się regularnie co kilka tygodni. Działanie mezoterapii polega m.in na:

  •  stymulacji produkcji kolagenu i elastyny,
  • poprawie mikrokrążenia,
  • powstawaniu nowych naczyń krwionośnych,
  •  stymulacji regeneracji skóry,
  •  hamowaniu powstawania wolnych rodników,
  •  odżywieniu skóry i uzupełnieniu witamin i minerałów,
  • poprawie metabolizmu komórek

Rezultaty można podzielić na natychmiastowe, którymi są m.in poprawa jędrności i rozświetlenie skóry, oraz na długotrwałe, czyli korekcja zmarszczek, konturu twarzy i gęstości skóry. Przeciwwskazaniami do zabiegu są alergie na stosowane preparaty, infekcje skórne, choroby nowotworowe, problemy z krzepliwością krwi, a także ciąża i okres laktacji. O wykonaniu zabiegu ostatecznie decyduje lekarz po przeprowadzeniu z pacjentem rozmowy wstępnej. Po zabiegu zaleca się stosowanie podstawowej pielęgnacji, unikanie słońca i nakładanie kremów z filtrem, a także nawilżanie skóry.

Mezoterapia igłowa – cena

Cena za zabieg mezoterapii igłowej zależna jest od kilku różnych czynników. Decydujący będzie obszar poddawany zabiegowi oraz ilość sesji. Za pojedyncze zabiegi np. odmładzania skóry pod oczami trzeba zapłacić około 200 zł. Większe obszary skóry będą bardziej kosztowne. Ceny będą różne w zależności od miasta oraz salonu, w którym chcemy się poddać zabiegom. Wiele miejsc oferuje różnorodne promocje i pakiety, z którymi koszty będą niższe za większą ilość zabiegów.

Mezoterapia igłowa zyskuje coraz większą popularność. Jest to metoda innowacyjna, która może być rozwiązaniem wielu problemów estetycznych.