Endermologia co to jest ?

Endermologia co to jest ?

2 sierpnia, 2021 Wyłączono przez Admin

Wiele osób prowadzi zdrowy styl życia – przestrzega diety bogatej w owoce i warzywa, dba o codzienną aktywność fizyczną, pije dużo wody, a mimo tego tłuszcz odkłada się w ich ciele, często w postaci tzw. pomarańczowej skórki. Niestety cellulit jest oporny na ćwiczenia i diety. Dodatkowo, wraz z upływem czasu zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, co prowadzi do wiotczenia skóry.

Co to jest endermologia?

Endermologia jest jednym z zabiegów proponowanych przez medycynę estetyczną, które mają za zadanie wspomagać odchudzanie i utrzymywanie szczupłej, jędrnej sylwetki. Jest to masaż podciśnieniowy, który docierając do głęboko ukrytych komórek tłuszczowych pozwala na znaczącą redukcję cellulitu. Dodatkowym plusem zabiegu jest rozluźnienie napiętych mięśni, np. po intensywnym treningu. Zabieg endermologii wykonuje się za pomocą innowacyjnego urządzenia, jakim jest EndermoSPEC. Jego głowica zasysa skórę a następnie masuje ją dwiema rolkami. Taki zabieg poleca się przede wszystkim osobom, które są już zmęczone bezskuteczną walką z cellulitem, pragną ujędrnić skórę i wymodelować sylwetkę. To jednak nie wszystkie pozytywy płynące z endermologii – pozwala ona również na redukcję tkanki tłuszczowej w miejscach opornych na tradycyjne ćwiczenia fizyczne, a dodatkowo poprawia krążenie, dzięki czemu wspomaga organizm w wydalaniu toksyn. Urządzenie można stosować właściwie na każdej powierzchni ciała, łącznie z twarzą. Sprawia to, że jego możliwości modelowania ciała są właściwie nieograniczone.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Zabieg na ciele przeprowadza się z użyciem termoizolacyjnego stroju, który nakłada się pacjentowi przed rozpoczęciem sesji masażu. Kostium ten jest niezbędny dla zachowania bezpieczeństwa. Chroni skórę przed zaciąganiem włosków, podszczypywaniem i mikrourazami. Zapewnia również higienę oraz sprawne przesuwanie głowicy urządzenia. Moc masażu dobierana jest do indywidualnych preferencji pacjenta. Wielkość głowicy aparatu dostosowuje się do wybranej okolicy ciała – im większa powierzchnia poddawana zabiegowi, tym większą głowicę masującą się stosuje. Głowica sterowana jest komputerowo. Dwie ruchome rolki działają wraz z komorą ssącą, która pod wpływem ciśnienia wciąga skórę między rolki, a następnie ugniata je, masując głębokie tkanki skóry.

Efekty zabiegu

Pozytywne efekty endermologii zauważyć można już po pierwszej sesji. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie od 10 do 12 zabiegów, najlepiej w częstotliwości 2 razy w tygodniu. Masaże silnie wpływają na przyspieszenie pracy układu limfatycznego, napędzają przemianę materii oraz usuwanie toksyn i nadmiaru płynów z organizmu. Stymuluje organizm do odnowy skóry, przynosi ulgę w terapii bólowej mięśni i kręgosłupa, a także pomaga w problemach związanych z ogólnym przemęczeniem. Endermologia sprzyja niwelowaniu komórek tłuszczowych oraz pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu wspiera walkę z cellulitem, ujędrnia i pomaga w terapiach przeciwzmarszczkowych.

Najważniejsze efekty, jakich można się spodziewać to m.in:

1. Odmłodzenie – poprawa elastyczności skóry na ciele, oraz twarzy, szyi i dekoltu, wygładzenie zmarszczek, spłycenie blizn.
2. Oczyszczenie – stymulacja krążenia krwi i limfy, detoksykacja organizmu.
3. Odchudzenie – redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki.
4. Terapia bólowa – łagodzenie dolegliwości bólowych mięśni, kręgosłupa, niwelowanie obrzęków.

Jak widać, efekty związane z endermologią mogą okazać się pomocne dla wielu osób. Nie tylko dla kobiet, które pragną poprawić wygląd swojej sylwetki, ale również dla osób przemęczonych, z bólem kręgosłupa. Zabiegi te są również formą rehabilitacji, podczas której można osiągnąć usprawnienie organizmu. Wyróżnić można tryb sportowy endermologii, który działa rozgrzewająco, przygotowując mięśnie do intensywnego wysiłku fizycznego, a także tryb terapeutyczny – dla rozluźnienia i regeneracji organizmu.

Po zabiegu może pojawić się dyskomfort bólowy w poddawanych masażom okolicach ciała, jednak jest on tymczasowy. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to przeszkodami w wykonaniu masażu mogą być nowotwory, infekcje skóry, stany zapalne i zakrzepica. Jednak przed każdym zabiegiem pacjent przeprowadza rozmowę ze specjalistą, który decyduje o możliwości wykonania masażu, oraz o jego intensywności, dlatego nie musimy martwić się o skutki uboczne.