Laserowe usuwanie włosów

Laserowe usuwanie włosów

2 sierpnia, 2021 Wyłączono przez Admin

Usuwanie zbędnego owłosienia może być uciążliwe. Zwłaszcza, gdy po goleniu pojawiają się krosty, wrastające włoski i podrażnienia. Nie bez powodu kobiety szukają sposobów na trwalsze efekty, sięgając po depilatory lub plastry woskowe. Codzienne używanie maszynki nie wydaje się zachęcające. Jednak nawet najlepszy depilator nie gwarantuje długotrwałych rezultatów, bo włoski odrastają. Alternatywę stanowi usuwanie włosków za pomocą lasera

Laserowe usuwanie owłosienia

Trwała depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Znacząco poprawia komfort życia, pozwalając zapomnieć o nieustannym goleniu się i borykaniu z podrażnieniami. Aby osiągnąć trwałe efekty wystarczy systematyczność. 6 zabiegów w zupełności wystarczy, aby cieszyć się nieskazitelnie gładkim ciałem.

Salony kosmetyczne oferują depilację laserową różnego typu urządzeniami. Popularne są lasery diodowe, które szybko i precyzyjnie usuwają owłosienie ze wszystkich części ciała. Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog przeprowadza konsultację z klientem, podczas której ocenia rodzaj włosa i specyfikę skóry. Jest to istotne z punktu widzenia doboru parametrów lasera do potrzeb pacjenta. Ważne jest także wykluczenie jakichkolwiek przeciwwskazań i zadbanie o bezpieczeństwo. Laserem można depilować właściwie każdą część ciała.

Depilacja pach

Zabieg depilacji laserowej pach trwa około 20 minut. Pachy stanowią niewielką część ciała, dlatego zabieg nie jest długi. Do jego wykonania używa się małej głowicy lasera. Co ważne, depilacja tej części ciała jest zwykle mało bolesna. Niewielki dyskomfort niweluje się za pomocą kompresów chłodzących.

Depilacja okolic bikini

Usuwanie owłosienia z okolic bikini zajmuje około poł godziny. Jest to jeden z najczęściej depilowanych obszarów ciała. Trudno się dziwić, ponieważ miejsca intymne są bardzo wrażliwe, stąd częsta depilacja skutkuje podrażnieniami i uczuleniami. Z uwagi na tę podwyższoną wrażliwość, zabieg z użyciem lasera może być bardziej odczuwalny niż w innych miejscach.

Depilacja laserowa nóg

Laserowe usuwanie włosów na nogach jest najdłuższym zabiegiem, ponieważ trwa około 1,5 godziny. Ze względu na dużą powierzchnię poddawaną depilacji zabieg wykonuje się przy użyciu największej głowicy lasera. Obok bikini, depilacja nóg cieszy się największą popularnością.

Ile zabiegów należy przeprowadzić?

Jeden zabieg depilacji nie wystarczy, aby całkowicie pozbyć się owłosienia. Wynika to z faktu, że włosy rosną w pewnych cyklach. Fazy wzrostu nazywają się kolejno: anagen, katagen i telogen.

Faza anagen to pierwsza faza aktywnego wzrostu włosa. Cebulka jest w pełni otwarta a wyrastający z niej włos osiąga całkowitą długość. Podczas jednego zabiegu udaje się usunąć około 20% włosów znajdujących się w tej fazie.

Faza katagen to faza tak zwana przejściowa, w której włos dopiero rozpoczyna swój wzrost.

Faza telogen to faza spoczynku, w trakcie której włos umiera a następnie wypada. Włosy w tej fazie nie poddają się depilacji.

Z uwagi na ten proces wymagane jest przeprowadzenie kilku zabiegów, aby usunąć nawet do 100% owłosienia.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegu depilacji laserowej nie wykonuje się u osób, które posiadają mocną opaleniznę, zażywają leki i zioła fotouczulające, chorują na przewlekłe choroby skóry (jak łuszczyca lub bielactwo). Przeciwwskazaniem jest także ciąża i karmienie piersią. Osoby, które stosują kremy lub maści z retinoidami powinny odstawić je na kilka miesięcy przed planowanym zabiegiem.

Pielęgnacja skóry po depilacji

Po zakończonej serii depilacji laserem nie należy opalać ciała przez minimum 4 tygodnie. Zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem. Odradza się także wykonywanie peelingów i używanie kwasów. Delikatne zaczerwienienie skóry występujące po zabiegu znika samoistnie po kilku dniach. Można stosować delikatne kremy łągodzące, np. z zawartością pantenolu lub alantoiny. Kiedy ciało się zregeneruje, pozostaje cieszyć się efektem gładkiej i zdrowej skóry na długi czas.