Harmonogram depilacji laserowej

Harmonogram depilacji laserowej

25 listopada, 2021 Wyłączono przez Admin

Depilacja laserowa to najbardziej zaawansowana metoda uzyskania trwałej depilacji , stosowana od ponad 20 lat u milionów ludzi. Jeśli lasery ewoluowały w ciągu ostatnich 20 lat, biologia człowieka, która jest źródłem regeneracji komórek, a także cykl włosa, są takie same. To doświadczenie nagromadzone przez miliony zabiegów pozwala rozpoznać definitywną naturę depilacji laserowej. Dane statystyczne wskazują, że dobrze przeprowadzone sesje depilacji laserowej mogą zniszczyć od 80% do 95% włosów w obszarach poddanych zabiegowi. Należy również zauważyć, że w 1% przypadków depilacja laserowa nie jest ani trwała, ani skuteczna i to bez znanego wyjaśnienia.

Jak długo powinna trwać przerwa między sesjami depilacji laserowej? Eksperci zalecają robienie tego w odstępach, które pokrywają się z cyklem wzrostu włosów i dzielą fazy na:

sprzyjający czas – anagen, faza aktywnego wzrostu, w której laser z łatwością radzi sobie z włosami;
niekorzystny czas – katagen (keratynizacja włosów) i telogen (wymiana starego włosa na nowy), gdy skuteczność terapii spada.
Kosmetolog powinien ocenić stopień reakcji włosów na działanie lasera i zaplanować
kolejną wizytę. Ta przerwa jest ważna i konieczna, aby:osłabione włosy odpadły, a pozostałe cebulki weszły w okres wegetacji.
Również w tym czasie skóra wraca do swoich normalnych parametrów, zmniejsza się jej wrażliwość i spokojnie reaguje na kolejny zabieg. Średnio odstęp między depilacją laserową wynosi od 3 tygodni do 3 miesięcy i zależy od: fazy wzrostu włosów, obszaru depilacji, indywidualnych cech organizmu czy zaburzeń hormonalnych. Tak więc pełna ilość zabiegów składa się mniej więcej z 7-12 razy, jest przeznaczony na około rok, a czasem dłużej. Warto wziąć pod uwagę, że wymienione powyżej czynniki są akceptowalne w typowych przypadkach, nie obciążonych nienormalnie wzmożoną owłosieniem lub burzami hormonalnymi prowadzącymi do silnego wzrostu włosów. Po każdym zabiegu w depilowanym obszarze będzie coraz mniej włosów. Nie zdziw się, że odstępy między sesjami depilacji wydłużą się w czasie.
Musisz wiedzieć, że przy niektórych zmianach hormonalnych lub w związku ze zmianami związanymi z wiekiem, po 2-3 latach w skórze właściwej mogą ponownie tworzyć się cebulki. W takim przypadku powinieneś postępować zgodnie ze znanym schematem, powtórzyć cykl zabiegów i ponownie zostać właścicielem gładkiej skóry. Nie bój się, że przebieg depilacji laserowej to długi proces. I być może będziesz musiał doświadczyć dyskomfortu, patrząc na swoją jeszcze nie nieskazitelną skórę. W rzeczywistości już po pierwszej wizycie wypadną najsilniejsze i najgrubsze włosy. Na powierzchni pozostaną te słabsze, cieńsze, najmniej rzucające się w oczy. Dzięki temu okolice bikini, pachy, nogi, twarz, dłonie będą wyglądać schludniej i bardziej zadbane niż przed zabiegiem laserowym. Doskonałą rekompensatą dla tych, którzy dbają o swój wygląd, jest fakt, że w przerwach między zabiegami depilacji laserowej należy golić skórę maszynkami. To zapobiegnie ukrywaniu ciała pod ubraniami ze względu na niewydepilowaną skórę.

Czego unikać pomiędzy sesjami?

Pomiędzy sesjami depilacji, należy dbać o skórę możliwe jak najlepiej. Przede wszystkim należy pamiętać, żeby używać filtrów przeciwsłonecznych, intensywnie nawilżać skórę, dbać o odpowiednie odżywianie. Pomoże to wygoić się skórze właściwej.

Aby uniknąć niepożądanych reakcji po depilacji, należy przestrzegać kilku zaleceń.

W ciągu 2 dni zabronione jest odwiedzanie:
sauny
basenów
otwartych zbiorników
A także używanie balsamów i toników na bazie alkoholu w ciągu 3 dni.
Opalanie i solarium powinny być wstrzymane na 4 dni.
Przez cały okres depilacji laserowej zabroniona jest depilacja woskiem, kremem i wyrywanie pęsetą czy depilacja depilatorem w obszarze poddanym działaniu lasera.
Jeśli zastosujesz się do tych prostych zasad, kolejna depilacja odbędzie się jak zwykle i przybliży Cię o krok do Twojego marzenia o delikatnym i gładkim ciele.