Depilacja laserowa co ile tygodni wykonać depilację ?

Depilacja laserowa co ile tygodni wykonać depilację ?

22 października, 2021 Wyłączono przez Admin

Czy jesteś gotowy dołączyć do grona osób, które zrezygnowały z ciągłego depilowania niechcianych włosów? Cały ten czas i pieniądze poświęcasz na krótkotrwałe rezultaty, ale depilacja laserowa może zaoferować trwałą opcję. Teraz możemy pomóc Ci zrozumieć wszystko, co zabiegi laserowe mogą dla Ciebie zrobić: i jak najlepiej je wykorzystać.

Jak prawie wszystko w życiu, najlepsze rezultaty tych zabiegów na włosy uzyskasz, jeśli do samego końca będziesz trzymać się swojego unikalnego, spersonalizowanego harmonogramu. W rzeczywistości, jeśli zdecydujesz się pominąć zabiegi lub zbyt długo czekać między sesjami, nie zobaczysz efektów depilacji, których oczekujesz.

Co się stanie, jeśli zbyt długo będziesz czekać między zabiegami depilacji laserowej?

Krótko mówiąc: nic. I to jest problem!

Jeśli chcesz mieć zbyt długie przerwy między zabiegami, twoje mieszki włosowe nie zostaną uszkodzone na tyle, aby zapobiec rośnięciu włosów. Zobaczysz początkowe przerzedzenie, ale twoje rezultaty znikną i nie minie dużo czasu, zanim wrócisz do normalnego wzrostu włosów.

Z drugiej strony, jeśli zakończysz serię zabiegów i nie będziesz czekać między nimi zbyt długo, możesz spodziewać się długotrwałej redukcji włosów, a nawet trwałej zmiany. Aby zrozumieć, dlaczego ważne jest trzymanie się harmonogramu, musisz wiedzieć, jak działają laserowe zabiegi na włosy i jak rosną Twoje włosy.

Jak działa depilacja laserowa

Lasery działają, wysyłając wiązkę energii świetlnej do mieszków włosowych, w których rosną włosy. To światło generuje ciepło, które uszkadza mieszki włosowe, utrudniając im odrastanie włosów. Ze względu na sposób, w jaki laser celuje w melaninę we włosach, energia nie jest skierowana na skórę, więc nie widać żadnych uszkodzeń naskórka ani dolnej części skóry właściwej.

Po każdej sesji mieszki włosowe doznają coraz większych uszkodzeń. Na początku mogą wyrosnąć nieco więcej włosów, ale tylko słabo. Zauważysz wolniejszy i cieńszy wzrost w obszarze docelowym, a w miarę kontynuowania cyklu zabiegów mieszki włosowe będą bardziej uszkodzone, a wzrost włosów jeszcze bardziej spowolni. To jeden z powodów, dla których ważne jest utrzymanie pełnego cyklu zabiegów.

Niektóre mieszki włosowe już nigdy nie będą w stanie spowodować wzrost włosów, a inne będą w stanie doprowadzić do wzrostu cieńszych włosów – tylko za kilka miesięcy w przyszłości. Ten cienki wzrost jest łatwo regulowany w tym czasie dzięki zabiegom podtrzymującym.

Jak rosną włosy

Włosy rosną w cyklach, podczas których aktywnie rosną, są uśpione lub w trakcie zrzucania. W aktywnym cyklu wzrostu twoje włosy wytwarzają pigment, który nadaje im kolor, a ten pigment jest celem lasera.

Z tego powodu zabiegi laserowe są najskuteczniejsze na mieszki włosowe znajdujące się w fazie aktywnej. Energia lasera nie spowoduje tak dużych uszkodzeń mieszków włosowych, których włosy są zrzucane lub uśpione. Odczekanie kilku tygodni między każdym zabiegiem spowoduje, że więcej włosów przejdzie ze stanu uśpienia lub wypadania w fazę aktywnego wzrostu, co pozwoli kolejnemu zabiegowi skutecznie je ukierunkować.

Jeśli jednak będziesz czekać zbyt długo, te włosy mogą wrócić do etapów, w których nie będzie można ich skutecznie ukierunkować, pogarszając rezultaty.

Ile zabiegów potrzebuję?

W przypadku większości osób najlepiej odczekać od czterech do ośmiu tygodni między każdym zabiegiem, a dla uzyskania optymalnych rezultatów zazwyczaj zalecamy sześć zabiegów. Pomożemy Ci zdecydować o Twoim osobistym harmonogramie leczenia, gdy przyjdziesz na konsultację.

Na Twój harmonogram wpłyną różne czynniki, w tym ogólne tempo wzrostu włosów, obszar, który leczysz oraz kolor skóry i włosów.

Czy depilacja laserowa jest tego warta?

Zabiegi laserowe na włosy są wygodną i skuteczną alternatywą dla wszystkich niechlujnych metod depilacji, które pochłaniają Twój czas i dają tylko krótkotrwałe rezultaty. Rezultaty zabiegów laserowych są długotrwałe, zapewniając gładką skórę przez wiele miesięcy.

Dla niektórych rezultaty mogą być nawet trwałe, ale nawet jeśli twoje włosy odrosną, będą lżejsze i cieńsze niż kiedykolwiek i będą wymagały tylko sporadycznego zabiegu.

Depilacja laserowa jest dostępna od końca lat 90., a od tego czasu technologia tylko się poprawiła. Teraz można skutecznie leczyć więcej kolorów włosów i więcej typów skóry, a dzisiejsze precyzyjne lasery mogą celować we włosy w dowolnym miejscu na ciele, w tym w nogach, okolicach bikini, plecach, klatce piersiowej, twarzy (byle nie w okolicach oczu) i pod pachami.