Profesjonalny masaż antycellulitowy

Cellulit jest to zwyrodnieniowa zmiana w tkance podskórnej charakteryzująca się zwłóknieniem, stwardnieniem i obrzękiem. Najszybciej można rozpoznać dane schorzenie poprzez zaobserwowania nierówności skóry – na przemian wgłębień i wybrzuszeń. Kiedyś nazywana defektem estetycznym w obecnych czasach jest uważana za zmianę patologiczną naszej tkanki wymagającą odpowiedniego dla niej leczenia.

Potocznie nazywana „skórka pomarańczy” w mocnej fazie rozwoju jest informacją dla Nas iż w naszym organizmie zachodzą szkodliwe dla zdrowia zmiany. Może on być objawem np.: powstawanie żylaków, tworzenie się zakrzepów itp. Efektem ubocznym przy Cellulicie inaczej nazywanym guzkowym twardniejącym zwyrodnieniem tłuszczowym są pękające naczynka, obrzęki łydek, ból przy zginaniu nóg, pogorszenie się metabolizmu tj. zaparcia, włóknienie tkanki podskórnej prowadzące do tworzenia się guzków itp.

Jedną z metod pozwalających pozbyć się cellulitu jest masaż antycellulitowy.

Masaż jest zabiegiem w którym za pomocą rąk stosujemy specjalne chwyty takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja, wałkowanie, wyciskanie. Poddajemy go wcześniej naoliwionej skórze.

Masaż antycellulitowy wykonujemy w miejscu objętym zmianami bądź całościowy ciała. Jego głównym celem jest rozbicie nagromadzonej tkanki tłuszczowej i wszelkich zmian podskórnych. Zalecane jest dla najlepszego efektu min.10 zabiegów. Efekty mogą być widoczne już po 1 zabiegu.

W walce z pomarańczową skórką również wskazany jest masaż cellulitowy bańką chińską. Skupiamy się wtedy na miejscu z widocznymi zmianami. Daną bańką zasysamy skórę wcześniej naoliwioną tworząc odpowiednie ciśnienie, które z większą efektywnością rozbija nagromadzony tłuszcz. Masaż dostosowany jest do subiektywnych odczuć pacjenta. Po zabiegu istnieje możliwość pojawienia się drobnych siniaków oraz popękanych naczynek, zwłaszcza u osób z kruchością naczyń krwionośnych. Siniaki i naczynka zanikają do 4 dni. Dla maksymalnej skuteczności wykonuje się masaż w pozycjach ułożeniowych, które zwiększają skuteczność działania bańki chińskiej, a fizjoterapeuta stosuje dodatkowe techniki potęgujące działanie masażu podciśnieniowego.

W masażu antycellulitowym warto stosować odpowiednie kosmetyki, olejki, oliwki z właściwościami rozbijającymi nagromadzoną tkankę tłuszczową dla jeszcze lepszego efektu terapii.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu to:

  • choroby skórne
  • zmiany nowotworowe
  • przerwanie ciągłości skóry
  • podwyższona temperatura
  • bardzo zły stan zdrowia
  • zakrzepica żylna

W walce z cellulitem powinno się również zastosować odpowiednią dietę, aktywność fizyczną, wyregulowanie gospodarki wodnej oraz hormonalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *