Masaż limfatyczny twarzy

Drenaż limfatyczny ma za zadanie pobudzenie układu limfatycznego do pracy. Wykonuje się go za pomocą specjalistycznych technik, wykonanych z odpowiednim naciskiem w odpowiednim tempie. Jego celem jest przepchnięcie limfy a tym samym zniwelowanie obrzęku i poprawa krążenia chłonki.

Dzięki wykonaniu takiego masażu na twarzy dochodzi do ujędrnienia skóry oraz spłycenia zmarszczek. Ponadto usuwa z komórek toksyny oraz poprawia ukrwienie dzięki czemu ułatwia transport substancji odżywczych a tym samym powstrzymuje degenerację tkanek i śmierć komórek. W miejscu wykonania masażu dochodzi do zaróżowienia skóry i rozszerzenia naczyń krwionośnych. Powoduje to lepsze dotlenienie skóry a tym samym odmładza ją, uelastycznia i zapobiega starzeniu się.

Masaż limfatyczny twarzy jest zabiegiem bardzo łagodnym, który skutecznie i pozytywnie wpływa na cały organizm. Jest on wykonywany w określonym kierunku, zgodnie z przepływem limfy i krwi w układzie żylnym. Aby masaż był dobrze wykonany należy przeprowadzić go w powolnym lecz stanowczym tempie, bez nadmiernego rozgrzania tkanek. Aby uniknąć pękania powierzchownie położonych naczyń limfatycznych należy wykonywać go z umiarkowaną siłą.

Masaż trwa około 30 minut i pozwala na pełne odprężenie oraz rozluźnienie. Często łączy się go z innymi zabiegami wykonywanymi w obrębie twarzy, na przykład mezoterapią czy peelingiem. Robi się to, aby poprawić wchłanianie substancji leczniczych zawartych w kosmetykach i preparatach. Po zabiegu twarz wygląda młodo, świeżo i lekko bez oznak najmniejszego zmęczenia.

Zabiegu drenażu limfatycznego nie należy przeprowadzać w kilku szczególnych przypadkach, ponieważ może to prowadzić do powikłań. Wśród nich wyróżniamy na przykład stany zapalne, zakaźne oraz alergiczne skóry, otwarte rany, stan po ekstrakcji zęba oraz stan ropny migdałów czy guzki w okolicach węzłów chłonnych. Ponadto powinno się powstrzymać od masażu w przypadku występowania zaawansowanej miażdżycy naczyń, gorączki, nadciśnienia tętniczego, niedoczynności tarczycy lub zapalenia żył i zakrzepów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *