Masaż antycellulitowy

Czy w każdym stadium cellulitu masaż antycellulitowy się sprawdza?

Cellulit jest schorzeniem czysto kobiecym. W przypadku mężczyzn pojawia się wtedy gdy mają terapię hormonalną estrogenem. Co w domyśle można wywnioskować iż główną przyczyną powstawania cellulitu jest hormon estrogen – hormon kobiecy. Najczęstszym miejscem występowania są uda i pośladki, rzadziej brzuch.

Przyczyna powstania cellulitu to zaburzenia w mikrokrążeniu. Przez takie zaburzenia zmienia się metabolizm w podskórnych tkankach. Toksyny nie są z nich skutecznie odprowadzane, gromadzą się w tkance tłuszczowej, co daje w efekcie rozrastanie i nadymanie się komórek tłuszczowych. Zmniejszony jest przepływ krwi który nie może w pełni oczyścić tkanek, wspomóc ich prawidłowe funkcjonowanie.

Poszczególne etapy powstania skórki pomarańczowej są następujące:

Zmiany niewidoczne gołym okiem, zachodzą głęboko w tkance – zmniejszenie krążenia, powstawanie obrzęku. Komórki tłuszczowe jeszcze nieuwypuklone.

Cellulit zaczyna być widoczny w momencie ściśnięcia fałdu skórnego.

Cellulit w pełni widoczny powstaje pofałdowana powierzchnia skóry inaczej skórka pomarańczowa

Pofałdowania zmieniają się w wyczuwalne guzki i stwardnienia.

Pierwszy oraz drugi etap powstania cellulitu jest etapem odwracalnym. Zaleca się wykonanie masażu antycellulitowego. Może to być masaż klasyczny z wykorzystaniem limfatycznego oraz masaż bańką chińską bardzo dobrze eliminujący zbędną tkankę tłuszczową. Masaże te są zabiegami bardzo energetycznymi mającymi na celu w jak największej mierze rozbić tłuszcze pod naszą tkanką. Po nich widoczne są siniaki, wybroczyny, popękane naczynka. Znikają do 4 dni, jest to efekt uboczny danych zabiegów. Również dane masaże mogą być bolesne ze względu na działanie jak najgłębsze. Stąd bardzo dobre efekty po wyżej wymienionych spotkaniach.

Przy etapie trzecim leczenie jest utrudnione lecz z możliwością powrócenia tkanek do pierwotnego stanu. Niestety przy etapie czwartym możliwości są bardzo minimalne – pomóc może medycyna estetyczna która rozbije dane guzki np za pomocą mezoterapii igłowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *