Gabinet masażu – Warszawa to duża ilość gabinetów

Masaż w zależności od wybranej techniki ma na celu wyleczyć obolałe i napięte mięśnie, przywrócić ich pierwotne funkcje, przygotować do treningu, odprowadzić nagromadzoną limfę, rozbić nadmierny cellulit, zrelaksować ciało i duszę oraz wiele innych zastosowań.

Wybierając się do gabinetu masażu w warszawie, należy przede wszystkim poszukać  specjalisty znającego anatomię ludzkiego ciała. Źle wykonany zabieg może mieć negatywne skutki uboczne wywodzące się np. z nieznajomości anatomii, nieprzeprowadzenia odpowiedniego wywiadu na początku wizyty, braku naoliwienia ciała, złych przyrządów do jego wykonania.

Warszawiacy coraz częściej odwiedzają gabinety masażu, ponieważ w obecnych czasach najczęściej spotykany tryb pracy to tryb siedzący. Z jego powodu w naszym organizmie zachodzą patologiczne zmiany. Mięśnie stają się osłabione, obolałe, przykurczone, napięte. Zła pozycja ciała nasila dane objawy. Udowodnione jest iż wykonywanie masażu pobudza produkowanie endorfin, które mają działanie przeciwbólowe, poprawiające samopoczucie, antystresowe i przeciwlękowe. Pobudza układ krwionośny, przyspiesza przepływ krwi oraz limfy, zwiększa przemianę materii, obniża ciśnienie, zwalnia pracę serca, zmniejsza napięcie i odpręża.

Jak powinien wyglądać odpowiednio przygotowany gabinet do masażu?

Przy prawidłowo wykonanym masażu nieodłącznym składnikiem jest dobrze przygotowany gabinet do danego zabiegu. Jak już wspominaliśmy gabinetów masażu Warszawa oferuje wiele. Ważne jest aby zawsze była wykorzystana oliwka – można ją dobrać odpowiednio do rodzaju masażu aby zwiększyć efekty. Wyjątkiem jest terapia manualna, kiedy to oliwka jest wręcz nie wskazana. Dla wygody pacjenta oraz masażysty wymagane jest łóżko specjalne do masażu, oddzielne jednorazowe nakrycie łóżka, płyn do dezynfekcji w celu czyszczenia miejsca masażu oraz środki higieniczne do rąk takie jak mydło i płyn dezynfekcyjny z alkoholem do rąk. Dla zwiększenia odprężenia warto dodać uspokajającą muzykę, przyciemnioną aurę w gabinecie, a nawet świeczki zwykłe bądź zapachowe. Niektórzy też stosują kadzidełka – natomiast nie każdy to preferuje. W momencie gdy terapeuta wykonuje masaż kamieniami potrzebny jest podgrzewacz do ich ocieplenia. Jeżeli terapeuta wykonuje masaż całego ciała warto mieć bieliznę jednorazową. Dla komfortu pacjenta można przykryć go kocem czy prześcieradłem. Gabinet powinien być przytulny i ciepły, okna zasłonięte aby nic nie było widać od zewnętrznej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *